ADALET BAKANLIĞI YAYIN DANIŞMA KURULU TOPLANDI

Adalet Bakanlığı Yayın Danışma Kurulu Bakan Yardımcımız Cengiz Öner'in başkanlığında Eğitim Dairesi Başkanlığında toplandı. Toplantıya Kurul üyesi akademisyenler ile bakanlık bünyesindeki görevli üyeler katıldılar.

Toplantıda Yayın Danışma Kurulu üyeleri Eğitim Dairesi Başkanı İbrahim Şahin, Ankara Üniversitesi Hukuk Fakültesi Dekanı Prof. Dr. Muharrem Özen, Ankara Yıldırım Beyazıt Üniversitesi Hukuk Fakültesi Dekanı Prof.Dr. M. Fatih Uşan, TOBB Üniversitesi Hukuk Fakültesi Dekan Yardımcısı Doç. Dr. Olgun Değirmenci, Strateji Geliştirme Başkanlığı Daire Başkanı Avni Kağan Kaytancı, Hukuk İşleri Genel Müdürlüğü Daire Başkanı Cengiz Özel, Eğitim Dairesi Başkanlığı Daire Başkanı Murat Erol, Dış İlişkiler ve AB Genel Müdürlüğü Daire Başkanı Selahattin Doğan, Eğitim Dairesi Başkanlığı Tetkik Hakimi Berat Duman hazır bulundular.

Toplantı gündemi çerçevesinde Adalet Bakanlığı yayın çalışmaları ve Adalet Dergisinin değerlendirilmesi, yayın arşiv çalışmaları genel olarak ele alındı. Adalet Dergisinin 2020 yılı içerisinde yayınlanacak iki sayısı ile ilgili görüş ve öneriler dile getirilirken, hali hazırdaki yayınlar da değerlendirildi.

Adalet Dergisi ile ilgili yürütülen dijital arşivin internet üzerinden test yayınının izlendiği toplantıda, derginin yayın çizgisinin geliştirilmesi ve etkinliğinin artırılması konusunda görüşler paylaşıldı.